Muzeum historických motocyklů, Muzeum českých hraček

Muzeum ze 70. let je největší kolekcí historických motocyklů v ČR, a tím je převážně určeno tatínkům a jejich synáčkům. Zajímavostí jistě je, že veškeré renovace si majitel provádí sám, dokonce fotografie těchto motocyklů byly použity nejen v odborných motoristických časopisech.

Začátkem 90.let byly motocykly a historické hračky představena veřejnosti v historické budově v okolí náměstí v Kašperských Horách. Budova slouží jako expozice pro cca 60 motocyklů. Dalších 40 strojů (včetně historických jízdních kol) je umístěno v pobočce muzea v Bečově nad Teplou. Sbírka českých i zahraničních značek obsahující i světové unikáty je průběžně rozšiřována společně se sbírkou historických českých hraček.

Při otevření Muzea historických motocyklů byla veřejnosti zpřístupněna i obsáhlá sbírka stovek českých hraček.
Pro zájemce je v prostorách muzea připravena i možnost zakoupení dřevěných hraček pocházejících ze současné doby.

Dále byla v muzeu otevřena pivovarská expozice historických pivních lahví. Jedná se o největší kolekci těchto lahví v ČR.

 

- vzdálenost od penzionu Leonhard: 64 km

- Otevírací doba:
Denně 09:00-17:30 hod (v zimní sezóně do 16:00 hod)

- muzeum určené tatínkům a jejich synům :-)

 

Adresa:

Muzeum historických motocyklů, Muzeum českých hraček

Vimperská 12

341 92 Kašperské Hory

Tel.: 376 582 255, 606 737 041

GPS: 49°8’39.620″N, 13°33’24.139″E

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>