Vycházkový okruh okolím Nýrska – 18km

Délka: 18km

Symbol: zelené psaníčko

Infocentrum Nýrsko – Hodousice – Žiznětice – Děpoltice – Matějovice – St. Lhota – Nýrsko

Kneippova lázeň“ : jedná se o zdraví prospěšnou masáž chodidel ve vodním prameni Žížnětického potoka. Čeká vás 7m dlouhá chůze v prameni na zpevněném kamenném podloží.

Začínáme u Informačního centra v Nýrsku. Odtud pokračujeme proti proudu Úhlavy asfaltovou cestou přes Starou Lhotu až k rozcestí „U Větrovce“. Zde odbočíme vlevo současně se zelenou turistickou značkou. Pokračujeme kolem úpravny pitné vody přes železniční koleje k Matějovicím. V téměř zaniklé osadě stojí za pozornost pěkná stavení a nově opravená kaple Panny Marie. Pokračujeme dále po cestě ve směru vrstevnice k Děpolticům a přeházím Dešenický potok, u něhož stojí Boží muka. Odtud je pěkný výhled na Klatovskou kotlinu. V Děpolticích je možné se občerstvit v Grill-baru pod Přemetem (otevřeno: pátek – neděle od 11.00 do 17.00 hod).

Ve vsi je zajímavý kostel sv. Isidora pokrytý z návětrné strany šindelem. Za vsí opouštíme zelenou turistickou značku, vydáme se cestou vlevo. Pokračujeme po vycházkovém okruhu do Žížnětic. Zde je možné posedět na okraji lesa s výhledem na Prenet a další vrchy Královského Hvozdu, Nýrsko a bavorský Hohen Bogen. Mírným klesáním přijdeme k Žížnětickému potoku, kde je možné občerstvit se průzračnou vodou, a dále pokračujeme do Hodousic. Odtud po asfaltové cestě vede okruh k autokempu v Nýrsku a k informačnímu středisku. Okruh je možné v případě potřeby zkrátit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>