Naučné stezky

Naučná stezka Nýrsko

Délka: 4km

Trasa dlouhá 4 km začíná a končí v Nýrsku na náměstí. Pokračuje po nábřeží podél řeky Úhlavy přes most k informačnímu středisku města. Cesta vede dále proti toku řeky až k bývalému Lesnímu divadlu. Poblíž Lesního divadla v toku Úhlavy se nachází nejnižší bod celé CHKO Šumava. Za tímto místem se odbočí na lesní cestu a postupně vystoupá až ke zřícenině hradu Pajrek. Od tohoto nejvyššího bodu stezky nastává postupné klesání až do Nýrska.

V průběhu trasy je možno na několika místech z páteřní trasy odbočit a zkrátit si cestu. Informační panely jsou zaměřeny na přírodu a historii míst včetně panoramatického výhledu na Královský hvozd.

Z historického hlediska je zajímavé bývalé lesní divadlo, které v době své největší slávy pojalo 1 418 diváků. Na jevišti hráli nejvýznamnější herci své doby Jaroslav Vojta, Zdeněk Štěpánek či Stela Májová. Další zajímavostí okruhu je bývalá ptačí rezervace, po které zůstalo jen několik kamenů s nápisy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>